کتاب پایتون برای امنیت سایبری

نوشته شده توسط بهادر اکرمی در 11 می 2024

معرفی: ترجمه کتاب پایتون برای امنیت سایبری نوشتهٔ Howard E. Poston III، منتشر شده توسط انتشارات WILEY . نحوه استفاده از پایتون برای حمله و دفاع سایبری در این کتاب آمده است.

برای دانلود PDF کتاب و فایل های مربوط کتاب بر روی دکمه زیر کلیک نمایید:

دانلود

کتاب مهندسی معکوس بدافزار

نوشته شده توسط بهادر اکرمی در 12 جولای 2023

برای دانلود کتاب بر روی لینک دانلود کلیک کنید.

لینک دانلود

کتاب آموزش تحلیل بد افزار برای مبتدیان

نوشته شده توسط بهادر اکرمی در 10 جولای 2023

لینک دانلود کتاب، برای دانلود بر روی کلیک زیر نمایید.

لینک دانلود

دیدگاه‌ها برای کتاب آموزش تحلیل بد افزار برای مبتدیان بسته هستند دسته‌بندی : امنیت شبکه

ٌWannaCry 2.0

نوشته شده توسط بهادر اکرمی در 30 می 2017
ایتنا- اگر در چند روز اخیر اخبار امنیتی ما را دنبال کرده اید مسلما متوجه شده اید که یک محقق امنیتی نوعی Kill Switch را برای باج افزار WannaCry فعال کرده است که ظاهراً جلوی انتشار این باج‌ افزار را می‌گیرد.
هشدار: نسخه دوم باج افزار WannaCry منتشر شد

اما این صحبت‌ها حقیقت ندارد و متاسفانه تهدیدات این باج‌افزار در حال ادامه و حتی افزایش است. البته قابل ذکر است که kill switch سرعت پخش واناکریپتور را کاهش داده است.

به گزارش ایتنا از کسپرسکی آنلاین، نسخه جدید ویروس واناکریپتور که با آلودگی به NHS کشف شد، در حال حاضر توانسته در هر ساعت ۳۶۰۰ کامپیوتر را آلوده کند.
برای افرادی که خیلی در جریان هک جهانی واناکریپتور نیستند باید بگوییم که واناکریپتور نوعی بدافزار از خانواده باج‌افزارها است که توانست در طول ۲۴ ساعت در سراسر جهان گسترش یابد و قادر بود با اکسپلویت یک حفره امنیتی SMB در ویندوز، سیستم عامل های ویندوزی که پچ نشده‌اند را مورد هدف و سپس از راه دور آن‌ها را آلوده کند.

مایکروسافت می‌گوید: “قابلیت این بدافزار این است که تلاش می‌کند تا در یک شبکه داخلی ماشین‌های دارای سیستم‌عامل ویندوز پچ نشده را آلوده کند. در زمان مشابه، این بدافزار یک جستجوی بسیار بزرگ بر روی آدرس‌های IP در سطح اینترنت انجام می‎دهد تا دیگر کامپیوترهای آسیب‌پذیر را پیدا کند. این فعالیت موجب می‌شود که ترافیک SMB زیادی از سمت میزبان آلوده شده داشته باشیم.”

Maya Horowitz محقق امنیتی، بر این باور است که نسخه ی جدید این باج افزار گسترده در هر ثانیه اثرگذار است. وی همچنین افزود، شرکت‌ها در حال تلاش برای جلوگیری از رمزنگاری اطلاعات خود و یا گستردگی و شیوع آلودگی در سیستم‌های آن ها هستند.

با وجود تمام تلاش‌های امنیتی تا به حال بیش از ۴۰.۰۰۰ سیستم توسط نسخه ی دوم این باج افزار آلوده شده اند. حمله ی سایبری اصلی در روز جمعه رخ داد که در آن ۳۰۰.۰۰۰ کامپیوتر در بیش از ۱۵۰ کشور دچار آلودگی شدند.

ادامه مطلب …


طراحی قالب توسط: بهادر اکرمی